niedziela, 8 listopada 2015

DECOUPAGE NA TKANINIE


Witam Was z kolejną inspiracją dla Zielone Koty.Dzisiaj decoupage na tkaninie. Wbrew pozorom bardzo łatwy sposób na zdobienie różnych tkanin. Ja ozdobiłam serca z lnu i bawełniane woreczki, wszystko z myślą o drobnych prezentach świątecznych .Potrzebne nam będą , woreczek lub inny jasny materiał, klej do decu na tkaninie, żelazko, motyw, koronka, nożyczki, papier do pieczenia, pędzel płaski do klejenia. Do woreczka wkładam papier do pieczenia, aby woreczek się nie skleił . Obszar zdobienia pokrywam klejem do decoupage na tkaninie, daję dużo preparatu albo  czekam aż pierwsza warstwa wyschnie i na nią daję jeszcze jedną warstwę. Na nią przykładam motyw i doklejam tym samym preparatem. Gdy całość wyschnie, przykładam papier do pieczenia, prasuję żelazkiem i gotowe. Na koniec ozdabiam całość koronką . Do podmalowania tła albo postarzania można użyć medium do tkanin. Medium można wymieszać z farbą akrylową w stosumku 1:1 - otrzymamy farbę do tkanin. Możemy podmalować tło, zrobić kropeczki. Dla zabezpieczenia należy przeprasować materiał żelazkiem , według instrukcji na opakowaniu. Tak wykonane woreczki można prać w pralce w cyklu dla tkanin delikatnych.


Materiały jakich użyłam:


   http://zielonekoty.pl/pl/p/Medium-do-decoupage-na-tkaninie-Daily-Art-120ml-/680  http://zielonekoty.pl/pl/p/Papier-ryzowy-decoupage-ITD-A4-dzieci-vintage/935  

http://zielonekoty.pl/pl/p/Papier-ryzowy-decoupage-ITD-A4-ptaki/837        


możecie też zajrzeć do działu TASIEMEK I KORONEK.

5 komentarzy:

 1. Super prace. Uwielbiam tkaniny i pracę z nimi. Też kiedyś eksperymentowałam z tym sposobem zdobienia tkanin. U Ciebie wyszło to pięknie i klimatycznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jak zawsze piękne, dziękuję za instrukcje, na pewno się przyda
  pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrobiłaś naprawdę cudowne prezenty. Jestem oczarowana nimi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ada super!
  Woreczki pierwsza klasa. Sama bym chciała dostać taki prezent :)

  OdpowiedzUsuń